"אני מאמין" – החזון המלא

"גן החברים" שם לעצמו למטרה להקנות לילד יכולת להכיר את עצמו ואת עולמו, דרך תקשורת נכונה וחיבור עם הסביבה, מתוך התחשבות ודאגה הדדית.

  1. אנו מאמינים שהאפשרות להתפתח, לגדול ולהגיע למימוש ולהנאה אמיתיים מתאפשרת רק מתוך החברה. רק בסביבה שמתמקדת בבניית הקשרים הנכונים ניתן ללמוד את היכולות והמגבלות האישיים ולהגיע למימוש העצמי.
  2. אנו משתדלים להגיע לכל ילד בהתאם לאופיו וסגנון הלמידה שלו, כך שהקניית הידיעות והערכים נספגת בו ברכות ורצונו של הילד להתפתח וללמוד רק גדל ומתרחב.
  3. אנו נמנעים בגן מתחרות יזומה בין הילדים, שכן הרווח של אחד הוא גם ההפסד של השני,אנו יוצרים הזדמנויות למשימות קבוצתיות בהם כל אחד תורם להצלחה המשותפת.
  4. אנו רואים חשיבות רבה בתחושת השייכות לקבוצה שכן היא הבסיס לתחושת הביטחון והשמחה של כולנו. עלינו לארגן סביבה אחידה מקדמת ותומכת הכוללת את כל מעגלי השייכות – הילדים, צוות הגן, והורי הגן. כדי שכל מעגל שייכות יוכל להוות דוגמה חיובית משמעותית, יש לבנות אותו כקבוצה. קבוצה שחבריה מרגישים שייכים, מחויבים, דואגים ונתמכים בתוך הקבוצה ובין הקבוצות.
  5. מתוך ההבנה שדוגמה אישית היא אמצעי משמעותי בחינוך, הצוות משקיע בבניית הקשרים הנכונים בין חבריו, בהקשבה בתמיכה הדדית ובברור של בעיות ומציאת פתרונות והסכמות משותפים.
  6. אנו רואים חשיבות רבה בתהליכי רפלקציה על העשייה החינוכית, הצוות כולו משתתף במחקר פעולה המתקיים בגן תחת הנחיה של סמינר לוינסקי.
  7. התכנים והמיומנויות הנלמדים בגן חושפים את הילד לתחומי דעת שונים, המעשירים את הבנתם את העולם ומאתגרים אותם בהתנסויות חדשות. התכנים נבחרים בקפידה – מציאותיים, שאינם כוללים אלמנטים אלימים או מאיימים.
  8. אנו מאמינים שהטמעת עיקרון החיבור הקבוצתי באמצעות למידה קבוצתית ומשמעותית, מפתחת אמפתיה ורגישות לזולת, משרה תחושת ביטחון עצמי ומעודדת מעבר מערכים נלמדים לנורמות התנהגותיות.